Na przełomie listopada i grudnia br. Climbex wykonał usługę precyzyjnego kucia betonu na przęśle mostowym dla klienta z sektora budowlanego. Prace polegały na wykuciu kubaturowym kilkunastu metrów sześciennych betonu mostowego C50/60 z elementami C70 i z domieszką bazaltu, a dzięki temu umożliwienie dostępu do zbrojenia elementów konstrukcyjnych obiektu. Usługa została wykonana metodą kucia hydrodynamicznego przy zastosowaniu ciśnienia roboczego na poziomie 2500 bar i wydatku wody około 15 l/min. Takie parametry kucia hydrodynamicznego pozwoliły na bezpieczne i skuteczne wykuwanie elementów betonowych, bez ryzyka naruszenia zbrojenia i elementów wrażliwych infrastruktury drogowej.

Metoda hydrodynamiczna jest niezwykle bezpieczna – nie dość, że nie narusza elementów zbrojenia stalowego całej konstrukcji i usuwa tylko mieszanki betonowe, to dodatkowo eliminuje ryzyko powstawania mikropęknięć na obiekcie. Jest zatem doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod kucia mechanicznego.

Okres, na jaki przypadła realizacja usługi przez Climbex, okazał się porą niekorzystnych warunków atmosferycznych, gdzie ekipy pracujące musiały się zmierzyć z nocnymi przymrozkami i utrudnieniami z dostępem do wody. Praca na wysokości oraz w terenie otwartym wymagała częstych zmian pracowników na stanowiskach pracy oraz szczególną opiekę nad agregatami wysokociśnieniowymi, które są bardzo wrażliwe na surowe warunki pogodowe. Wykwalifikowana kadra operacyjna spółki Climbex oraz jej duże doświadczenie pozwoliły wzorowo wykonać zadanie. Ekipa ponownie udowodniła swój profesjonalizm i wysokie zaangażowanie w rozwiązanie problemu klienta.

Technologia kucia żelbetonu metodą hydrodynamiczną jest w Polsce nadal niedoceniana i stosowana sporadycznie, a jest przecież znacznie wydajniejsza od kucia mechanicznego czy wiercenia. Zespół operacyjny Climbex ma doskonale opanowaną metodologię wykonywania prac tą techniką, przez co oferuje pełne wsparcie w pracach ekip remontowych czy też przy bardziej skomplikowanych projektach firm remontowo-budowlanych.

Aktualności