Sytuacja ekonomiczna nie rozpieszcza przedsiębiorców. Niedobór i rotacja pracowników, braki komponentów czy zakłócenia łańcucha dostaw utrudniają codzienne funkcjonowanie. Szczególnie jest to dotkliwe w produkcji. Rozwiązaniem jest outsourcing procesów produkcyjnych i logistycznych. Zakłada przejęcie procesów przedsiębiorstwa w obszarach, które nie są dla niego kluczowe.

Na czym polega outsourcing procesów produkcyjnych i logistycznych?

Zewnętrzny partner przejmuje wskazane przez klienta procesy i zapewnia ich realizację na ustalonym poziomie jakościowym. Dodatkowo zadba też o ich optymalizację, by uzyskać jak najlepszą efektywność. Udana współpraca może przynieść firmie zmniejszenie kosztów pracowniczych o 20% lub oszczędność nawet 50% czasu pracy, co potwierdzają realizacje Sanpro Synergy.

Czynników powodzenia jest kilka: metodologia, narzędzia, doskonalenie procesów. Połączenie ich z doświadczeniem i rzetelnymi działaniami pozwala skutecznie osiągać cel. Ten pozostaje niezmienny – poprawa procesu przez wyeliminowanie zbędnych działań.

  • Jak sobie radzić z wyzwaniami w produkcji?
  • Jak zewnętrzny dostawca ułatwia realizację procesów produkcji?
  • Jakie procesy warto powierzyć outsourcerowi?
  • W jaki sposób zadbać optymalny efekt procesu?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w opisie produktu outsourcing procesów produkcyjnych oraz artykule pt. „Jak poradzić sobie z głównymi wyzwaniami w obszarze produkcyjnym?”
Materiał jest dostępny w płatnej subskrypcji portalu wnp.pl.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się tam Wojciech Musiałowski, doradca techniczno-handlowy w Sanpro Synergy.

Aktualności