„Jak poprawić efektywność produkcji i zwiększyć potencjał pracowników” to tytuł webinaru dla zakładów produkcyjnych, który zrealizowaliśmy 19 kwietnia. W spotkaniu udział wzięło blisko 60 osób zainteresowanych tematyką efektywności, optymalizacji, szczupłego zarządzania i procesów produkcyjnych oraz procesów administracyjnych.

Usługi dla branży produkcyjnej

Z branżą produkcyjną współpracujemy niemal od początku działania firmy realizując szeroki pakiet usług. Począwszy od sprzątania i ochrony, po obsługę procesów biznesowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii oraz outsourcing procesów produkcyjnych?

W ramach współpracy koncentrujemy się na rozwiązywaniu problemów naszych klientów i sprostaniu ich potrzebom. Presja niższych kosztów, zmienne wolumeny zamówień, niedobór pracowników oraz brak wiedzy, jak zorganizować obsługę procesów back office, by działały sprawnie . To główne z wyzwań, z którymi boryka się branża. Wspólnym ich mianownikiem jest optymalizacja uzyskana dzięki wykorzystaniu potencjału pracowników. O tym właśnie opowiedzieli eksperci Grupy Impel podczas webinaru 19 kwietnia.

Optymalizacja procesów i likwidacja marnotrawstw

Pierwsza prelekcja to temat ” Jak optymalizować kosztowo procesy pomocnicze produkcji i wspierać efektywnie działający zespół produkcyjny”. Wystąpienie poprowadził Zbigniew Florczuk, dyrektor grupy produktowej Industrial Processes w spółce Climbex. Przedstawił optymalizację w 5 krokach: planowanie, lokalizacja, kompetencje kadry, jakość, komunikacja. Dyrektor Florczuk zwrócił uwagę na konieczność opomiarowania realizowanych działań, co pozwala lepiej zarządzać procesem i monitorować postęp.

Anna Olejnik, inżynier procesu w Impel Facility Services sp. z o.o., zrealizowała prelekcję pt. „Jak zlikwidować marnotrawstwo i uzyskać oszczędność kosztów”. Wprowadziła uczestników w świat strumienia wartości i marnotrawstw. Opowiedziała o narzędziach lean i pokazała sposoby zastosowania optymalizacji na stanowisku produkcyjnym. Na przykładzie obsługiwanego klienta przedstawiła praktyczne aspekty optymalizacji, które całościowo pozwoliły uzyskać blisko 20% oszczędności. Wskazała jeszcze konieczność stosowania cyklu PDCA, który pomaga weryfikować słuszność podejmowanych działań.

O nowych przepisach kadrowych

Końcowe wystąpienie webinaru również było związane z pracownikiem. Temat „Nowe obowiązki pracodawcy – jak rozliczać czas pracy i system pracy zdalnej oraz kontrolować trzeźwość pracowników” omówiła Katarzyna Adamczyk. Jako dyrektor procesów kadrowo-płacowych w Impel Business Solutions na co dzień obsługuje wielu klientów z branży produkcyjnej i zna ich potrzeby. Najnowsze przepisy dają wiele możliwości pracownikom i pracodawcom. Nakładają też nowe powinności i obowiązki. Jak sobie z nimi poradzić? Jak zorganizować pracę procesów back office, by współgrała z elastycznie działającą produkcją? O tym wszystkim opowiedziała Katarzyna Adamczyk i podzieliła się przykładami wdrożeń, które zaowocowały poprawą efektywności.

Podsumowanie webinaru

To był pierwszy webinar skoncentrowany na zagadnieniach branży produkcyjnej.

Serdecznie dziękujemy Business Center Club za patronat nad wydarzeniem.

Podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za liczne przybycie i pozytywne opinie o webinarze. Napędzają nas do dalszego działania i opracowania nowych tematów spotkań. Będziemy o nich szeroko informować w social mediach, przez naszych partnerów i pracowników.

Nagranie z webinaru jest dostępne tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia.

Aktualności