Czyszczenie kabin lakierniczych

Czyszczenie lakierni to usługa przeznaczona dla zakładów, w których produkowane są urządzenia i elementy wymagające zabezpieczenia lakierem lub farbą. Regularne czyszczenie kabin lakierniczych to warunek zachowania żywotności i sprawności technicznej zainstalowanych w nich urządzeń natryskowych, prowadnic, suwnic, podnośników, filtrów wodnych. Oferujemy profesjonalną usługę czyszczenia, którą możemy zrealizować w każdego typu kabinach natryskowych oraz proszkowych wykorzystując metody automatyczne lub ręczne.

Zapytaj o ofertę

Czyszczenie lakierni - dlaczego warto
zlecić je zewnętrznej firmie?

Zazwyczaj procesy związane z czyszczeniem kabin lakierniczych są realizowane przez pracowników lakierni, co pochłania ich czas pracy, który może być wykorzystany w inny sposób. Przekazanie usługi czyszczenia lakierni zewnętrznej firmie pozwala na uporządkowanie codziennej pracy w zakładzie oraz wpływa na realną oszczędność czasu. Przed rozpoczęciem współpracy zrealizujemy audyt, na podstawie którego nasi technolodzy dobiorą odpowiednią metodę czyszczenia do poziomu zabrudzeń i rodzaju czyszczonej powierzchni.

Regularne czyszczenie kabin lakierniczych niezbędne jest wszędzie tam, gdzie w ramach procesu produkcyjnego wytwarzane są elementy zabezpieczane lakierem przed korozją. Proces dotyczy wielu gałęzi przemysłu, m.in. automotive, lotniczego oraz zakładów produkujących podręczny sprzęt gaśniczy, drobne elementy oraz części do urządzeń, a także branży kolejowej czy branży elektronicznej.

Usługi czyszczenia lakierni świadczymy dla:

null

Stosowane metody czyszczenia kabin lakierniczych:

  • Czyszczenie ciśnieniowe – polega na myciu podciśnieniem przy użyciu myjki ciśnieniowej z gorącą wodą. Metoda prowadzi do usuwania osadów występujących w kabinie i na umieszczonych w niej urządzeniach.
  • Czyszczenie chemiczne – polega na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych dostosowanych do usuwania farb używanych w kabinach, na podstawie kart specyfikacyjnych poszczególnych produktów. Metoda pozwala usunąć nawet najtrudniejsze osady w kabinach lakierniczych.
  • Czyszczenie mechaniczne – dotyczy głównie podłóg kabin lakierniczych i polega na czyszczeniu oscylacją, np. z wykorzystaniem diamentowych padów używanych w przypadku wyjątkowo uciążliwych zabrudzeń. Metoda znakomicie sprawdza się nawet przy mało widocznych, uciążliwych zabrudzeniach.
  • Czyszczenie ręczne – metoda przeznaczona do czyszczenia elementów, które wymagają precyzyjnego doczyszczenia przy użyciu szlifierek czy szpachelek do doczyszczania ręcznego.

Co zyskujesz dzięki zleceniu czyszczenia lakierni
zewnętrznej firmie?

Zapobiegasz przestojom produkcji

Utrzymujesz sprawne działanie kabiny lakierniczej

Dbasz o jakość oferowanych produktów

Co nas wyróżnia?

  • Ponad 10-letnie doświadczenie w czyszczeniu kabin lakierniczych dla klientów z różnych branż.
  • Indywidualne podejście do każdego klienta i doradztwo w zakresie doboru technologii czyszczenia.
  • Korzystamy ze sprzętu zapobiegającego pyleniu w kabinie, który posiada certyfikat ATEX – gwarantujący bezpieczeństwo użycia w środowisku zagrożonym wybuchem.
  • Doświadczeni pracownicy z uprawnieniami do pracy w strefach zagrożonych wybuchem i do pracy na wysokości.
Zapytaj o ofertę